01/07/2015 LÜKSEMBURG’UN AB DÖNEM BAŞKANLIĞINA RESEPSİYONLU KUTLAMA

Lüksemburg’un Avrupa Birliği Dönem Başkanlığı’nı 1 Temmuzdan itibaren altı ay süreyle yürütecek olması sebebiyle bu ülkenin Ankara Büyükelçisi Arlette Conzemius, Dışişleri Bakanlığı Ankara Palas Devlet Konukevinde bir resepsiyon verdi. Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Volkan Bozkır’ın da katıldığı gecede İtalya’dan gelen Artemandoline müzik grubu dinleti sundu.

Lüksemburg Antalya Fahri Konsolosu Halit Bozabalı’nın da katılmış olduğu resepsiyona, Bakan Bozkır’ın yanı sıra Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Başkanvekili Bela Szombati, CHP Ankara Milletvekili Ayşe Gülsün Bilgehan, çok sayıda büyükelçi ile yabancı misyon şefi katıldı.

Davetin açılış konuşmasını yapan Büyükelçi Arlette Conzemius, ülkesinin Avrupa Birliği’nin kurucularından biri olduğunu hatırlatarak, “Lüksemburg samimi olarak Avrupa Birliği menfaatleri doğrultusunda hareket ediyor. Avrupa’nın ortasında olmamız sebebiyle ülkeler arasında nasıl köprüler kurulabileceğini öğrendik” dedi ve 12’nci defa üstlenecekleri dönem başkanlığını Lüksemburg’un AB’nin entegrasyon projesine bağlılık ve sadakatini bir kez daha ortaya koymak için fırsat olarak gördüklerini kaydetti.

AB Bakanı Bozkır da AB dönem başkanlığını devralan Lüksemburg’dan büyük beklentileri olduğunu belirterek, “Türkiye’nin beklentilerini konuşabilmeyi, zorluklardan çıkış yolları bulmayı ve ilişkileri daha da iyileştirebilmeyi umuyoruz” diye konuştu.

Antalya Fahri Konsolosu Halit Bozabalı da resepsiyon vesilesi ile birçok AB üyesi ülkenin Ankara’daki üst düzey yetkilisi ile tanışıp görüş alışverişinde bulunma ve kendilerini Akdeniz Bölgesine davet etme fırsatı buldu.

21

29

28

27

26

25

22

Yayınlanma Tarihi by h.bozabali . Haberler

Comments are closed.